Články

Ako funguje tepelné čerpadlo vzduch voda?

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Existujú rôzne typy tepelných čerpadiel. Každý z nich má svoje špecifikácie, ktoré by ste pred jeho kúpou mali zvážiť. V tomto článku sa zameriame na tepelné čerpadlo vzduch voda.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Tento typ čerpadla je pre mnohých najekonomickejšou voľbou. Vďaka tomu, že na ohrev využíva okolitý vzduch, nepotrebujete hlboký vrt k spodnej vode. Vzduch je navyše všade okolo v neobmedzenej miere.

Princíp tepelného čerpadla vzduch voda ÜNTES Heat-X

Systém tepelného čerpadla Heat-X od ÜNTES absorbuje voľnú energiu z vonkajšej atmosféry, ktorá spotrebuje menej elektriny na výrobu väčšieho množstva tepelnej energie. Séria Heat-X má lepší výkon, vysokú účinnosť, vysokú úsporu energie a menej emisií CO2.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody tepelného čerpadla vzduch voda môžeme určite zaradiť jednoduchú a rýchlu inštaláciu, ako i priestorovú nenáročnosť. Dá sa využiť nielen na distribúciu tepla a ohrev vody, ale i chladenie počas letných horúčav. V porovnaní s inými vykurovacími systémami si nevyžaduje žiadnu údržbu. Najväčším benefitom sú však rozhodne jeho nízke prevádzkové náklady.
Medzi nevýhody sa môže radiť vyššia hlučnosť. Avšak, tepelné čerpadlá Heat-X ÜNTES využívajú kompresor s inovatívnym vstrekovaním pár, ktorý okrem iného zabezpečuje zníženie hlučnosti. Tento problém teda považujte za vyriešený.

Pri nižších vonkajších teplotách sa účinnosť tepelného čerpadla vzduch voda môže zmenšiť. Avšak vďaka prídavnému elektrickému ohrievaču dokáže bez problémov zohrievať aj pri mínusových teplotách.

Montáž a umiestnenie

Táto séria sa dá ľahko inštalovať na novú budovu alebo existujúcu budovu. Vysoko účinné tepelné čerpadlá vzduch voda ÜNTES Heat-X môžu znížiť spotrebu energie budovy. Dokážu tiež spolupracovať s tradičným zdrojom vykurovania, ako je olejový alebo plynový kotol.

Tepelné čerpadlo vzduch voda UNTES Heat X - umiestnenie

Záver

Tepelné čerpadlo je investícia, ktorá sa vám v priebehu rokov vráti v podobe jednoduchej a bezstarostnej prevádzky, nízkych nákladov a šetrenia energie. Ak nad jeho inštaláciou uvažujete aj vy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme s výberom.

Related Posts