Články

Prečo si vybrať tepelné čerpadlo od ÜNTES?

Fotka manželov

Tepelné čerpadlo je moderným riešením pre ekologické vykurovanie domu a ohrev vody. Na tento systém prechádza čoraz viac budov. Prečo si však vybrať práve tepelné čerpadlo ÜNTES? Čítajte ďalej.

Princíp tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo funguje na princípe odoberania tepla z okolia objektu (vody, zeme, vzduchu), ktoré následne prevedie na vyššiu teplotnú hladinu. Tú následne distribuuje do rodinného domu či objektu. Presnejšie špecifikácie fungovania tepelného čerpadla sa do veľkej miery odvíjajú od jeho typu.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda ÜNTES Heat-X

Tepelné čerpadlo vzduch/voda ÜNTES Heat-X absorbuje energiu z vonkajšej atmosféry. Vďaka tomu, že na ohrev izieb i vody (a chladenie v lete) využíva vzduch, vyznačuje sa jednoduchou a rýchlou inštaláciu, ako i priestorovou nenáročnosťou.

Koľko elektriny spotrebuje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo potrebuje na svoje fungovanie istú časť elektrickej energie. Avšak spotrebuje jej menej než samo vyprodukuje, čo z neho robí veľmi ekonomický systém.

V porovnaní s inými vykurovacími možnosťami (plyn, uhlie a pod.) je systém tepelného čerpadla efektívnejší a ročné zníženie nákladov jasne viditeľné

tepelné čerpadlo - ročné prevádzkové náklady

Úroveň hluku

Pri niektorých tepelných čerpadlách iných značiek sa môžete stretnúť s vyššou hlučnosťou. Opäť je to záležitosť, ktorá sa často odvíja od typu tepelného čerpadla. 

Systém tepelného čerpadla ÜNTES Heat-X využíva špirálový kompresor so vstrekovaním pár, ktorý poskytuje vyšší kompresný pomer, hladší prívod oleja a nižšiu hladinu hluku.

Vylepšené vstrekovanie pár a technika plynulého invertoru výrazne zlepšujú systém chladiaceho cyklu, čím sa zároveň zvyšuje vykurovacia kapacita tepelného čerpadla. 

Systém tepelného čerpadla ÜNTES Heat-X

Oplatí sa tepelné čerpadlo do starého domu?

Áno, obzvlášť, ak je budova dobre izolovaná a má nízke teplotné straty. Tepelné čerpadlo môžete dokonca pripojiť k tradičným radiátorom, i keď efektívnejšie a ekonomickejšie funguje s podlahovým, stenovým či stropným vykurovaním, prípadne s nízkoteplotnými radiátormi.


Tepelné čerpadlá od ÜNTES sú výbornou alternatívou k tradičnému kotlovému systému v starej budove a tiež ako záložné riešenie teplej vody k existujúcemu kotlu. V prípade, že by jedna vykurovacia jednotka nefungovala kvôli nejakému problému, tento systém dokáže zabezpečiť, že vykurovací systém sa nezastaví.

tepelné čerpadlo rodinný dom

Nízke emisie CO2

Tepelné čerpadlá zbierajú energiu z obnoviteľných zdrojov a produkujú oveľa menej CO2. V porovnaní s elektrickým vykurovaním produkujú tepelné čerpadlá až o 66 % menej emisií CO2.

Vykurovanie - emisie

Záver

Tepelné čerpadlo ÜNTES Heat-X sa pohodlne a bez starostí postará o teplo vo vašej domácnosti či priemyselnej budove. V porovnaní s inými režimami vykurovania je efektívnejší a ekonomickejší. Nielenže znižuje ročné náklady, ale tiež produkuje menej emisií. Navyše dokáže spolupracovať s tradičným zdrojom vykurovania, ako je olejový či plynový kotol.

Related Posts